Modelowanie sylwetki

rhythmuswege / Pixabay

Szczupłe i kształtne ciało to marzenie niejednej osoby. Kosmetologia i estetyka wychodzą nam naprzeciw i oferują wiele usług, które pozwolą nam pięknie wymodelować ciało oraz zgubić zbędne centymetry. Jednak, żeby zabiegi były efektowne i skuteczne należy je połączyć z odpowiednio dobraną dietą oraz aktywnością fizyczną. Jeśli spełnimy to podstawowe wymaganie, to możemy spodziewać się zadowalających efektów, którymi będziemy długo się cieszyć.

Rodzaju zabiegów modelujących sylwetkę:

  • masaże w połączeniu z kosmetyką białą,
  • liposukcja laserowa,
  • endermologia,
  • kriolipoliza.

Zabiegi te cieszą się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem oraz wysoką skutecznością. Dobrze wykonane oraz w odpowiednich odstępach czasowych pozwolą na osiągnięcie pięknej i zgrabnej sylwetki.

Masaże.

To jedna z najstarszych metod poprawiających kondycję skóry, pozwalająca pozbyć się cellulitu oraz zbędnych centymetrów. Masaże poprzez zastosowanie odpowiedniej techniki pozwalają rozbić złogi tłuszczu oraz usunąć z organizmu toksyczne produkty przemiany materii i zastoje limfy. Wszystko to ma ogromny wpływ na jędrność oraz kształt naszej sylwetki. Masaże wyszczuplająco-modelujące mogą być manualne lub za pomocą bańki chińskiej. Jest to typowy masaż podciśnieniowy, który ma wiele innych zastosowań. Można oczywiście łączyć masaż manualny z masażem bańką chińską. W obu rodzajach masaży ważna jest regularność.

Liposukcja laserowa.

To zabieg polegający na rozpuszczeniu, a następnie usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty widoczne są już zaraz po zabiegu. Jednak na efekt finalny trzeba poczekać nawet do 6 miesięcy, gdyż tyle trwa proces regeneracyjny i odbudowujący skóry. Lipoliza laserowa to bardzo skuteczny zabieg na oporną tkankę tłuszczową, z którą nie poradziły sobie inne metody.

Endermologia.

To zabieg, który skradł serca ludziom na całym świecie. Jest to masaż połączony z podciśnieniem. To bardzo przyjemny zabieg, który dodatkowo działa odprężająco i relaksująco. Możemy podczas niego opracować różne partie ciała, w szczególności skupiając się na tych najbardziej problematycznych. Do zabiegu należy ubrać specjalny kostium. Głowica zasysa fałd skórny i przemasowuje go. Efekty zabiegowe to nie tylko mniej centymetrów i redukcja cellulitu, ale ogólna poprawa gęstości skóry. Pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny sprawia, że skóra zyskuje jędrność i elastyczność.

Kriolipoliza.

To zaawansowana technologia polegająca na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Proces ten jest w pełni kontrolowany, przez co bezpieczny dla zdrowia. Komórki tłuszczowe zostają najpierw zamrożone, a następie usunięte z organizmu. Podczas jednego zabiegu, możemy w ten sposób pozbyć się od 20% – 30% zbędnej tkanki tłuszczowej. Bardzo istotne w tym zabiegu jest to, że komórki tłuszczowe uszkadzane i usuwane są z organizmu w sposób trwały. Oznacza to, że po zabiegu nie będzie efektu jo-jo.

Jak widzimy, jest wiele zabiegów, które mają na celu wymodelować sylwetkę i nadać jej upragnione kształty. Wyżej zostały wyszczególnione tylko niektóre zabiegi, które obecnie cieszą się sporym zainteresowaniem oraz wykazują dużą skutecznością. Najlepsze efekty obserwujemy po serii zabiegowej np. masaże, endermologia czy kriolipoliza. Decydując się na zabiegi, warto zasięgnąć opinii, aby wybrać najlepszego specjalistę, który będzie miał dużą wiedzę i umiejętności w zakresie świadczonej usługi. Jednak sam zabieg nie sprawi, że będziemy szczupli i zgrabni. Grunt to zdrowy styl życia. Składa się na niego wiele czynników, które mają ogromny wpływ na ostateczny efekt zabiegowy. Musimy pamiętać, że aktywność fizyczna oraz zdrowe nawyki żywieniowe są bardzo ważne. Mają wpływ nie tylko na modelowanie sylwetki, ale na ogólny stan całego organizmu, zdrowie oraz także samopoczucie.