Liposukcja bezinwazyjna.

JerzyGorecki / Pixabay

Liposukcja to za zabieg odsysania tłuszczu, który wykonywany jest przez lekarz-y z zakresu medycyny estetycznej. Jest to zabieg modelujący sylwetkę, a nie odchudzający, o czym należy pamiętać. Ostatnimi czasy bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród pań, jak i wśród panów cieszy się zabieg liposukcji bezinwazyjnej. I to temu zabiegowi będzie poświęcony cały ten artykuł.

Co to właściwie za zabieg i dlaczego nazywamy go bezinwazyjnym?

Jest to zabieg modelujący, który za zadanie ma pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Najczęstsze partie, jakie poddawane są zabiegowi to brzuch, uda, pośladki oraz podbródek. Dlaczego mówimy, że ten zabieg jest bezinwazyjny? Ten rodzaj liposukcji jest całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny w porównaniu z tradycyjną liposukcją, gdyż jest wykonywany za pomocą ultradźwięków. Już następnego dnia możemy wrócić do codziennych obowiązków. Nie tylko redukuje zbędną tkankę tłuszczową, ale także cellulit, poprawia krążenie krwi, a tym samym wpływa na lepsze odżywienie komórek skóry. W zabiegu wykorzystuje się urządzenie, a dokładniej mówiąc głowica, która emituje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Energia, która się wyzwala, w bardzo precyzyjny sposób pozwala na oddzielenie tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Ultradźwięki wpływają także na pobudzenie metabolizmu, rozbijają cellulit i wszelkiego rodzaju zwapnienia, a także w dużym stopniu poprawiają ukrwienie. Podczas zabiegu w skórze dochodzi do aktywacji wielu enzymów i co bardzo istotne zwiększa się także przepuszczalność błon komórkowych, co ma ogromne znaczenie w wydaleniu przez skórę zbędnych produktów przemiany materii. Warto pamiętać, że pomimo tego, iż jest to zabieg bezinwazyjny, należy się do niego odpowiednio przygotować oraz wykluczyć wszystkie przeciwskazania.

Liposukcja bezinwazyjna – przeciwskazania zabiegowe.

Jak już wcześniej było wspomniane liposukcja bezinwazyjna to w pełni bezpieczny zabieg. Jednak posiada wiele przeciwwskazań, podczas których występowania nie wolno wykonać tego zabiegu. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegowa podczas której, osoba wykonująca zabieg przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem. Z zabiegu liposukcji ultradźwiękowej nie będziemy mogli skorzystać, jeśli występują takie dolegliwości jak między innymi:

  • zaawansowana cukrzyca lub miażdżyca,
  • choroby nerek, wątroby czy układu krążenia,
  • ciąża lub okres karmienia piersią,
  • zaawansowana osteoporoza,
  • rozrusznik serca lub inne metalowe implanty,
  • stwardnienie rozsiane,
  • epilepsja,
  • stany zapalne lub uszkodzenia mechaniczne skóry.

Jak przebiega zabieg liposukcji bezinwazyjnej?

Zabieg składa się z 3 faz:

  1. Pacjent dostaje znieczulenie nasiękowe, czasem można zastosować znieczulenie ogólne, ale nie jest ono wymagane.
  2. Dokonuje się minimalnego nacięcia, przez które zostaje w miejsce zabiegowe wprowadzona sonda, która bezpośrednio do tkanki tłuszczowej emituje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Efektem tego jest oddzielenie się komórek tłuszczowych od innych tkanek i zamienienia się ich w formę płynną. Pozwala to na bezproblemowe odessanie nadmiaru tłuszczyku.
  3. Po zakończonym zabiegu, który trwa od 2 do 5 godzin (w zależności od partii oraz ilości komórek tłuszczowych) następuje zaszycie małych kilkumilimetrowych nacięć, przez które była wprowadzana sonda.

Po zabiegu liposukcji należy nosić specjalistyczne uciskowe ubranie oraz regularnie korzystać z masaży limfatycznych. Okres rekonwalescencji nie jest uciążliwy, jednak musimy uważać na wszelakiego rodzaju przeciążenia organizmu.

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg, którego efekty widoczne są niemal od razu. Widzimy wyszczuplenie sylwetki oraz poprawę jędrności skóry, lecz pełne efekty zabiegowe widoczne są dopiero po około kilku  miesiącach, kiedy dojdzie już do całkowitej regeneracji skóry i odbudowy skóry. Decydując się na zabieg liposukcji bezinwazyjnej, należy wybrać renomowany gabinet, posiadający dobrą rekomendację oraz wyszkolony specjalistycznie personel.