Artykuły

Bądź świadomy i wybieraj zdrowe produkty. Dowiedz się, czego potrzebuje Twój organizm i pogłębiaj swoją wiedzę żywieniową.
Pamiętaj, że jesteś tym co jesz.

Dieta antycellulilitowa

Na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków oraz zabiegów wspomagających walkę z cellulitem, jednak bez odpowiedniego sposobu żywienia, problemu nie da się wyeliminować całkowicie. Cellulit, potocznie zwany "skórką pomarańczową", to problem praktycznie każdej kobiety po 25. roku życia, choć i coraz częściej pojawia się u młodszych dziewcząt. Cellulit to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa, najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i niekiedy ramionach.

Zdrowa dieta w pracy

W pracy spędzamy prawie połowę swojego aktywnego dnia, gdzie musimy wykazać się energią, kreatywnością, skupieniem, precyzją, a niekiedy siłą. Aby w pełni efektywnie wykonywać powierzone nam zadania, konieczne jest odpowiednie odżywienie organizmu. Niestety bywa tak, że o jedzeniu i jego wpływie na pracę myślimy rzadko lub wcale, a skupiamy się głównie na obowiązkach, awansach, wynagrodzeniach, rozwoju kariery. Doniesienia Międzynarodowej Organizacji Zdrowia (WHO) mówią, że racjonalne odżywianie może wpływać na wzrost wydajności pracy aż o 20%.

We własnym życiu stawiamy siebie na ostatnim miejscu

Ostatnie statystyki wskazują, że około 20 procent naszych dzieci i nastolatków mają problemy z podwyższoną wagą. I niestety, to młodzi Polacy tyją najszybciej w Europie - mówi Dietetyk Aleksandra Ziemska

Dlaczego Pani gabinet dietetyczny ma siedzibę na tym właśnie osiedlu?

Mieszkam na Rubinkowie, więc na lokalizację miało wpływ przywiązanie do okolicy. Ponadto zauważyłam, że nie było miejsc podobnych do tego, które ja planowałam, a więc gabinetu dietetycznego i studia modelowania sylwetki w jednym. A zapotrzebowanie na dietetyków jest i to coraz większe. W kwietniu miną dwa lata od otwarcia mojego gabinetu.

Wysoki cholesterol - groźny, choć nie boli

Cholesterol jest substancją, która w naturalny sposób występuje w naszym organizmie oraz w każdym organizmie zwierzęcym. Jest ważnym związkiem tłuszczowym, wchodzącym w skład komórek i co więcej, związkiem niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania. Jest składnikiem błon komórkowych, hormonów i kwasów żółciowych. Niemniej jednak zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, zwłaszcza miażdżycy. Dzieje się tak ponieważ złogi cholesterolu odkładają się w tętnicach, powodując ich zwężenie. Ta sytuacja dodatkowo obciąża serce, które musi pracować jeszcze intensywniej, by krew mogła krążyć po ciele - to z kolei powoduje wystąpienia choroby wieńcowej, która jest główną przyczyną śmierci na całym świecie. Specjaliści od lat ostrzegają przed szkodliwym oddziaływaniem cholesterolu na układ krążenia i biją na alarm, bo aż 61% dorosłych Polaków ma problem z jego zbyt wysokim stężeniem we krwi.


Dietetyk Aleksandra Ziemska

Dietetyk z wykształcenia, ale i z zamiłowania. Specjalistka zdrowego odżywiania i odchudzania. Dba o to, by każdy, kto do nas trafi nauczył się dobrych nawyków żywieniowych i samodzielnie radził sobie z komponowaniem zdrowych posiłków.

Programy dietetyczne

Skuteczne odchudzanie wymaga odpowiedniej diety. Spotkaj się z dietetykiem i dopasuj indywidualny program do swoich potrzeb.

Przepisy

Zdrowe jedzenie nie musi być nudne. Zdrowe jedzenie jest równie smaczne, a z pewnością bardziej urozmaicone i kolorowe niż tradycyjne. Warto próbować nowych dań i otworzyć się na nieznane dotąd smaki. Wypróbuj zdrowych, dietetycznych przepisów, które pomogą Ci zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę.